Dziś krótkie podsumowanie co ciekawszych smaczków znalezionych w lokalnych gazetach w tym tygodniu:

-w Malezji nałożono fatwę na uczestnictwo kobiet w konkursach piękności (fatwa- oficjalny zakaz nałożony w prawie szariatu). Za złamanie zakazu grozi grzywna 3000 RM. Obejmuje oczywiście tylko muzułmanów.

-na terenie całego kraju zakazano edukacji i propagowania szyickiej odmiany islamu. Dosć ciekawe,  edukację o chrześcijaństwie, buddyzmie i hinduizmie można swobodnie prowadzić. Ciekawe jest to agresywne nastawienie do odłamu tej samej religii.

-Na pierwszej stronie gazety – reklama kanapkarni Subway. A w niej oprócz zdjęcia kanapki także godziny przerwania postu ramadanowego dla wszystkich większych miast malezyjskich (jako że słońce zachodzi w różnych miejscach o różnej godzinie, bywają kilkuminutowe różnice dla miast)

Reklama do obejrzenia tu: http://malaysia-promotions.com/dining-restaurants-food/subway-ramadan-meal-is-back-11-jul-7-aug-2013-6476/attachment/puasa-times/

-w Pakistanie w show telewizyjnym typu „Odpowiedz na kilka pytań o Koranie i wygraj” w Ramadanie można wygrać całkiem niezłe nagrody. Program nadawany jest 7 godzin dziennie, wygrać można m.in. laptopy, motocykl, gotówkę i… dwutygodniowe dziecko.

Sprawdziłam sprawę, podobno powodem rozdawania dzieci jest mi.in brak formalnej instytucji adopcji. No nie wiem…

Link to źródła anglojęzycznego : http://edition.cnn.com/2013/07/29/world/asia/pakistan-baby-giveaway/index.html

images

A mania na Minionki trwa. Oto zdjęcie podesłane mi od znajomej ze Słowacji, podobno zrobione w KL:

944573_673673349328240_111647293_n