Przewodnik Pascal – Malezja i Singapur

W 2015 roku, dzięki wydawnictwu Pascal, ukazała się wreszcie na polskim rynku książka-przewodnik o Malezji! Jestem główną autorką części o Malezji i naprawde starałam się, żeby informacje były przydatne i aktualne. 

Książka, której mi samej bardzo brakowało

Kiedy wyjeżdżałam do Malezji w 2012 roku, na rynku nie było ani jednej książki o Malezji. Były zbiorowe opracowania typu „Azja Południowo-Wschodnia”, w której Malezji poświęcono może 50 stron. Przed moim przyjazdem do Kuala Lumpur moim głównym źródłem wiedzy były więc angielskojęzyczne blogi i filmiki na Youtube.

Wiem jak to jest jechać do nowego kraju, choćby na wakacje – i nie być w stanie porządnie się przygotować właśnie z powodu braku źródeł.  Dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę wam zaprezentować ten właśnie przewodnik!Pascal Malezja i Singapur

Osobiste wskazówki i dobre adresy

Napisałam go w taki sposób, jakbym przygotowywała go dla mojej własnej rodziny odwiedzającej mnie w Malezji. Jest więc podział na klasyczne zwiedzanie miast, jest informacja o tym, gdzie można pozwiedzać bardziej aktywnie, i jak zwiedzać z dziećmi. No i polecam też sporo moich ulubionych knajpek w Kuala Lumpur i okolicach!

Przewodnik jest częścią tzw. „Złotej Serii” Pascala.

Co znajdziecie w środku?

1. Kalejdoskop

Czyli wprowadzenie do Malezyjskiej historii i kultury. Dowiecie się też, jakie są najsmaczniejsze malezyjskie słodkości, a także nauczycie się paru słów w języku bahasa malaysia.

2.  Malezja Zachodnia

Czyli wszystko o „mojej” Malezji – Kuala Lumpur i okolicach, a także wyspach zachodniego wybrzeża. Ale też informacje o wyspie Penang (najlepsze jedzenie w kraju!) i polach herbacianych w Cameron Highlands.

3.  Malezja Wschodnia

Czyli Sabah i Sarawak na Borneo. To właśnie tam staniecie twarzą w twarz z orangutanem i znajdziecie największy (śmierdzący) kwiat na świecie – raflezję.

4. Singapur

Czyli historia, zabytki i kuchnia młodszego „brata” Malezji. Dowiecie się więcej o tym nowoczesnym ale też bardzo zielonym mieście, którego symbolem jest… rybo-lew.

5. Przydatne

Czyli wszelkie adresy, informacje i kontakty, które sprawią że wasza malezyjska wyprawa będzie idealnie przygotowana i bezpieczna.

 

Książkę możecie kupić w Empikach, a także na stronie Pascala:

http://pascal.pl/malezja-i-singapur—zlota-seria,34,6156.html

Pozdrawiam was serdecznie i życzę miłej lektury!

Zu