Przygotuj swój wyjazd, wydrukuj plany, dowiedz się co ile kosztuje. Wszystko w jednym miejscu!

Zebrałam tu wszystkie najważniejsze artykuły z bloga, które przydadzą wam się w planowaniu podróży. Większość z nich, jak plany pobytu, są też dostępne w wersji Excel – możecie je ściągnąć, wydrukować i nosić ze sobą podczas zwiedzania.  

Wszystkie materiały są przygotowane przeze mnie, według mojego konceptu zwiedzania tego pięknego kraju (który w skrócie można przedstawić jako: kultura, jedzenie i wypoczynek). 

Jeśli masz jeszcze jakieś dodatkowe pytania, to pisz na Facebooku lub zostaw komentarz pod postem.

Powodzenia!

Zuza

http://www.zuinasia.com

 

KLIKNIJ W OBRAZEK BY PRZEJŚĆ DO ARTYKUŁU:

 

Zbiór pytań w formie FAQ: czy w Malezji jest bezpiecznie, kiedy przypada pora deszczowa, jak dojechać z lotniska do Kuala Lumpur…

batu_caves_murugan_statue_by_draken413o-d4xz48b

Kiedy warto przyjechać do Malezji? Czy w Malezji ciągle pada? A kiedy traficie na korki na drogach?

smog

Ile zapłacicie za tani, a ile za drogi nocleg? Ile kosztuje jedzenie na ulicy? A przejazdy autobusem? Wszystko to wypunktowane tu:

10457420_10205335367012563_5297850160260290008_o1

12-dniowy, gotowy do ściągnięcia w Excelu, plan zwiedzania Malezji. Zawiera informacje o atrakcjach, przejazdach, cenach i cenach biletów wstępu. Obejmuje Kuala Lumpur, Penang, Cameron Highlands, wyspy Perhentian i Melakę.

chw6892

Przyjeżdzasz tylko na parę dni? W takim razie zwiedzanie Kuala Lumpur będzie idealnym pomysłem. Kieruj się moim 3-dniowym planem (+ ściągą w Excelu), a zobaczysz wszystko co najważniejsze, i zjesz za wszystkie czasy 🙂

article-malay-kites-big

A co zjecie będąc w stolicy Malezji? Oto moje ulubione knajpki, które pozwolą wam naprawdę zasmakować lokalnych specjałów!

din-tai-fung_0

Najbardziej popularne przekąski w całym kraju, czyli co skubniecie na ulicy, co będzie ostre, a co słodkie aż do przesady?

jalanalor3_zps67e9cce01

A gdzie zatrzymać się w Kuala Lumpur? Oto ranking najlepszych hosteli i hoteli, pogrupowanych według półki cenowej. Polecane przez polskich podróżników!

kualalumpur_2508287b

Również jadąc do Penang i Georgetown możecie zatrzymać się w polecanych miejscach. Wybór jest spory!

penang-tfsoo-05

Zwiedzać stolicę Malezji możecie dosłownie za friko! Darmowe przejazdy po mieście, darmowe wycieczki w przewodnikiem… Odkryjcie je wszystkie!

darmoweatrakcje

Jedziecie na wyprawę z małym szkrabem? To wspaniale, bo w Malezji pod tym względem będzie wam bardzo wygodnie. Zupki, pampersy itp. są dostępne w każdym większym sklepie, a sami Malezyjczycy… uwielbiają dzieci aż do przesady! Zobacz, gdzie można wybrać się z dzieckiem, a gdzie maluch zje za darmo w restauracji.

xl-1000x600

Chcesz wypoczywać na plaży, ale nie możesz się zdecydować, na którą wyspę lepiej pojechać? Oto moje subiektywne porównanie dwóch najpopularniejszych wysp w Malezji – na obu znajdziecie super okazje na wypoczynek!

perhentian